DRUŻYNOWY TENIS STOŁOWY DZIEWCZĄT WYNIKI:

2. SP KATOLICKA ŻARY
  3. SP 1 ŻARY

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Mistrzostwa Żar 2018/2019 rozpoczęte

Na stadionie „Syrena” rozpoczęto szkolne rozgrywki sportowe w ramach Żarskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży. Jako pierwsze wystartowały drużynowe biegi przełajowe. Głównym organizatorem zawodów była SP5 i Agros z sędzią głównym Dariuszem Wisz.
Klasyfikacja końcowa:

ŻARSKIE IGRZYSKA DZIECI W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĘTA (klasy 6 i młodsze)

7. Szkoła Podstawowa nr 5 w Żarach

ŻARSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĘTA (2003-2005)

Ilustracja do informacji: „Dwójka” najlepsza w piłce nożnej chłopców
Na stadionie „Syrena” rozegrano Mistrzostwa Żar w piłce nożnej chłopców Szkół Podstawowych. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej Nr2 pokonując w finale Katolicką Szkołę Podstawową. W małym finale o trzecie miejsce zwycięsko wyszła Szkoła Podstawowa Nr1 w starciu ze Szkołą Podstawową Nr5. Dalsze miejsca zajęli: Szkoła Podstawowa Nr8, Szkoła Podstawowa Nr3, Szkoła Podstawowa Nr10.
Organizatorem zawodów była SP5 i MOSRiW w Żarach. Sędzia główny: Robert Czepiński.

Piłkarki z SP5 najlepsze

Ilustracja do informacji: Piłkarki z SP5 najlepsze
W zakończonych Mistrzostwach Żar w piłce nożnej dziewcząt Szkół Podstawowych rozgrywanych na stadionie „Syrena” wystartowało pięć reprezentacji. Najlepszą drużyną w Żarach okazał się zespół z SP5 (opiekun: Eugeniusz Gabas), na następnych miejscach uplasowały się reprezentacje: SP2 (Robert Dziadul), SP3 (Szymon Patyna), SP1 (Aleksander Stachów), SP10 (Marek Szerszeń)
Organizatorem zawodów była SP5 i MOSRiW w Żarach. Sędzia główny: Eugeniusz Gabas.

Szkoła Podstawowa Nr5 najlepsza w sztafetowych biegach przełajowych

Ilustracja do informacji: Szkoła Podstawowa Nr5 najlepsza w sztafetowych biegach przełajowych
Na stadionie „Syrena” odbyły się Mistrzostwa Żar i Powiatu Żarskiego w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych. W poszczególnych sztafetach najlepszymi okazali się:
Dziewczęta Szkoły Podstawowe – SP5 opiekun Kamila Krzemińska-Bielak, SP8 opiekun Dariusz Kołacz, SP Społeczna opiekun Łukasz Poczynek.
Chłopcy Szkoły Podstawowe – SP8 opiekun Dariusz Kołacz, SP2 opiekun Robert Dziadul, SP Społeczna opiekun Łukasz Poczynek.
Dziewczęta Gimnazja – Gim3 (SP5) opiekun Dariusz Wisz, Gim1 (SP8) opiekun Joanna Skorupa, Gim2 (SP1) opiekun Aneta Górniak
Chłopcy Gimnazja – Gim3 (SP5) opiekun Dariusz Wisz, Gim1 (SP8) opiekun Joanna Skorupa, Gim Społeczne opiekun Janusz Mantyk.
Organizator zawodów SP5 i MOSRiW Żary, sędzia główny Dariusz Wisz SP5

Igrzyska Dzieci w pływaniu

Ilustracja do informacji: Igrzyska Dzieci w pływaniu
Igrzyska Dzieci w pływaniu zakończone

Na Pływalni „Wodnik” zostały przeprowadzone Mistrzostwa Żar Szkół Podstawowych w pływaniu dziewcząt i chłopców.
Wśród dziewcząt najlepsze były: styl dowolny - Marta Helman, styl klasyczny - Oliwia Gad, styl grzbietowy - Paulina Nowacka, sztafeta - Społeczna Szkoła Podstawowa.
W rywalizacji zespołowej najlepsze były dziewczęta: pierwsze miejsce - Społeczna Szkoła Podstawowa, drugie miejsce Katolicka Szkoła Podstawowa, trzecie miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1.
W konkurencjach chłopców złote medale zdobyli: styl dowolny - Jakub Drzewiecki, styl klasyczny - Maciej Zięba, styl grzbietowy - Sebastian Jankowski, sztafeta - Społeczna Szkoła Podstawowa.
W klasyfikacji drużynowej: wygrała Społeczna Szkoła Podstawowa, drugie miejsce zajęła Katolicka Szkoła Podstawowa, a brązowy krążek wywalczyła Szkoła Podstawowa Nr 5.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał pan Henryk Moskwa.

Chłopcy z SP8 najlepsi w piłce ręcznej

Ilustracja do informacji: Chłopcy z SP8 najlepsi w piłce ręcznej
Zakończyły się Mistrzostwa Żar w mini piłce ręcznej chłopców. W zawodach uczestniczyły dwie reprezentacje: Szkoły Podstawowej Nr8 i Zespołu Szkół w Kunicach. Po zaciętym meczu zwycięstwo odnieśli chłopcy ze SP8 i oni są mistrzami Żar, a wicemistrzami Żar zostali reprezentanci ZS w Kunicach.
Opiekunami drużyn bili: Dariusz Kołacz SP8 i Marek Szerszeń ZS Kunice. Medale i puchary wręczał wiceburmistrz Żar Olaf Napiórkowski.

Dziewczęta SSP najlepsze w mini siatkówce

Ilustracja do informacji: Dziewczęta SSP najlepsze w mini siatkówce
W rozegranych Mistrzostwach Żar w mini piłce siatkowej dziewcząt (Igrzyska Dzieci) mistrzyniami zostały uczennice Społecznej Szkoły Podstawowej, na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki Szkoły Podstawowej Nr2, a trzecie miejsce zajęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr1. Tuż za podium znalazły się reprezentantki Katolickiej Szkoły Podstawowej. Gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa Nr2, a odpowiedzialnymi za przebieg zawodów byli: Robert Penkal, Violetta Kępińska i Robert Dziadul.  Reprezentacjami szkół opiekowali się: Łukasz Poczynek-SSP, Violetta Kępińska-SP2, Barbara Mantyk-SP1, Robert Penkal-KSP.

Dziewczęta SP2 najlepsze w powiecie w mini koszykówce

Ilustracja do informacji: Dziewczęta SP2 najlepsze w powiecie w mini koszykówce
Uczennice Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żarach zostały mistrzyniami powiatu żarskiego w mini koszykówce (Igrzyska Dzieci). Zawodniczki SP2 wygrały wszystkie swoje mecze ze znaczącą przewagą i tym samym uzyskując awans do następnego szczebla rozgrywek. Na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki SP8 w Żarach, a na trzecim stopniu podium uplasowały się uczennice SP2 w Lubsku. Opiekunami naszych drużyn: SP2 VIOLETTA KĘPIŃSKA, SP8 DANUTA RUTKOWSKA.
  • Baner: Promień Żary
  • Baner: UKS Chromik Żary